تی وی مارستان
|
دو کلیک نمایندگی تعمیر تلویزیون صنام
دو کلیک نمایندگی تعمیر تلویزیون صنام
مشاوره رایگان با تکنسین متخصص مجموعه تی وی مارستان
993 75 75 0912
  • برای تعمیر تلویزیون صنام کافیست در ابتدا از بین ایراد های زیر قطعه اسیب دیده را تشخیص و بر روی ان کلیک کنید

👇 ایراد های رایج قطعات تلویزیون صنام

نمایندگی تعمیر تلویزیون صنام ( SANAM ) در تهران

صنام به عنوان یکی از برند تلویزیون های موجود در ایران ، سالیان سال جای خود را در خانه هایمان پیداکرده است . و تقریبا تمام ما نام این شرکت به گوشمان خورده است و در ذهنمان نمادی از کیفیت ، از این برند داریم .

تلویزیون های صنام به عنوان تلویزیون های مقرون به صرفه شناخته می شوند .

تلویزیون های صنام هماننده باقی برند های موجود ، احتمال خراب شدن و ایراد در عملکرد خود را دارند . ولی در صورت مواجهه با خرابی این تلویزیون ، نیازی به نگرانی ندارید  ;زیرا مجموعه تی وی مارستان به عنوان نمایندگی تعمیر تلویزیون صنام ، معتبر ترین نمایندگی برای تعمیر تلویزیون صنام شما می باشد .

مجموعه تی وی مارستان با تجربه چندین ساله در تعمیر تلویزیون صنام در تمام مناطق 22 گانه تهران فعالیت دارد و با داشتن دستگاه های بروز و آموزش تکنسین های متخصص می تواند به راحتی در تعمیر تلویزیون صنام ، شما را همراهی کند .

در صورت خرابی تلویزیون صنام خود شما میتوانید با تماس با تکنسین های ما ایراد دستگاه خود را بگویید و از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید .

در ادامه مطلب روش های عیب یابی تلویزیون صنام گفته شده است و با مطالعه این مطلب می توانید به راحتی قطعه خراب و علت خرابی آن قطعه را متوجه شوید :

فهرست مطالب

خرابی بکلایت تلویزیون صنام :

بکلایت یکی از مهم ترین قسمت های تلویزیون برای مشاهده تصویر در تلویزیون می باشد . این قطعه نور مورد نیاز برای مشاهده شدن تصویر را ایجاد میکند . بکلایت از تعداد ال ای دی هایی که به صورت ممتد و موازی به هم متصل شده اند تشکیل میشود و در صورت سوختن تعدادی از ال ای دی ها کاملا از کار می افتند .

در صورتی که شما در تلویزیون صنام خود هاله هایی از تاریکی مشاهده میکنید ویا تصویر پلک میزند ، احتمال سوختن تعدادی از ال ای دی ها می باشد .

یکی دیگر از ایراد هایی که بر اثر سوختن بکلایت ، در تلویزیون صنام مشاهده می شود نداشتن تصویر و داشتن صدا می باشد . در این حالت برای اطمینان حاصل کردن از سوختگی بکلایت ، شما می توانید همانند تصویر چراغ قوه ای را به صفحه تلویزیون بچسبانید و با جابه جا کردن آن به دنبال تصویری حتی بسیار ضعیف باشید . در صورت مشاهده تصویر تلویزیون صنام شما نیازمند تعویض بکلایت می باشید .

در صورت مشاهده ایراد هایی که گفته شده است شما میتوانید با مجموعه تی وی مارستان تماس بگیرید و اعلام خرابی کنید تا تکنسین های مجرب این مجموعه به محل شما اعزام شوند و کار های نیاز برای تعمیر تلویزیون صنام شما را انجام داده و دستگاه شما را به کارایی ایده آل خود بازگردانند .

مجموعه تی وی مارستان با تکیه بر دانش و مهارت های تکنسین های خود به شما اطمینان می دهد که تعمیر تلویزیون صنام شما به بهترین حالت ممکن صورت میگیرد و پس از اتمام کار ضمانت نامه شش ماهه برای قطعه تعویضی را شما دریافت میکنید .

خرابی بکلایت صنام تعمیر تلویزیون صنام
چرا برای تعمیر بکلایت تلویزیون صنام هزینه های متفاوتی گفته می شود ؟؟؟
عمر باقی مانده صنام تعمیر تلویزیون صنام

همان طور که گفته شده است در صورت سوختگی تعدادی از ال ای دی های موجود ، بکلایت به صورت کامل خاموش می شود . و با تعویض ال ای دی های سوخته شما می توانید با هزینه کم تری از تلویزیون خود استفاده کنید . ولی این را به یاد داشته باشید که این قطعه مصرفی است و در صورت سوختن تعدادی از ال ای دی ها ، عمر باقی ال ای دی ها هم به پایان نزدیک شده و احتمال سوختگی باقی ال ای دی ها در مدت زمان کمی می باشد .

مجموعه تی وی مارستان با افتخار در صورت خرابی بکلایت تلویزیون صنام این قطعه را به صورت فابریک و کامل تعویض میکند تا شما تا چندین سال دیگر نیاز به تعویض این قطعه نداشته باشید .

افتخار ما این است که تعمیر تلویزیون صنام شما را به صورت کاملا اصولی و با دریافت هزینه منصفانه انجام می دهیم تا رضایت مشتریانمان را به حداکثر برسانیم .

خرابی مین برد تلویزیون صنام :

مین برد مهم ترین برد موجود در تلویزیون صنام می باشد . تمام دستورات برای استفاده از تلویزیون از این برد صورت میگیرد .

مین برد دارای قسمت های مختلفی می باشد ، تمامی ورودی های تلویزیون متصل به این قطعه است که توسط سی پی یو موجود در این قطعه هماهنگ می شوند . قسمت های دیگری که در این قطعه کنجانده شده اند عبارتند از : برد صدا ، رم ، آیسی برنامه ، قسمت دریافت سیگنال های کنترل و … می باشد . در صورت خرابی این قطعه ایراد های متفاوتی دیده میشود که در ادامه مطلب به تشخیص این ایراد ها پرداخته ایم :

خرابی مین برد صنام تعمیر تلویزیون صنام
ریست کردن تلویزیون صنام تعمیر تلویزیون صنام

یکی از ایراد های رایج در خرابی مین برد تلویزیون صنام هنگ کردن این دستگاه میباشد .  که بیشتر در تلویزیون های هوشمند دیده میشود . اگر تلویزیون صنام شما روی لوگو گیر کرده است و یا عملکرد بسیار کندی دارد یا مدام ریست میشود احتمال ویروس گرفتن و یا خرابی سی پیو در دستگاه می باشد . برای حل این ایراد اگر میتوانید یک مرتبه مطابق به عکس تلویزیون صنام خود را ریست کنید اگر نتوانستید و یا هنوز دستگاهتان ایراد دارد با نمایندگی تلویزیون صنام تماس بگیرید تا پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز تکنسین های ما به محل شما اعزام شوند که با تخصص در تعمیر تلویزیون صنام به شما کمک کنند .

ایراد های دیگر که به دلیل خرابی برد مین در تلویزیون صنام دیده می شود نشان ندادن ورودی ها ویا آنتن موجود در تلویزیون می باشد در این صورت ابتدا اطمینان حاصل کنید تا لوازم جانبی ( مانند ماهواره ، سینما خانگی ، آنتن ویا … ) سالم باشد . میتوانید دستگاه های نامبرده شده را روی تلویزیون دیگری تست کنید . و سپس از سالم بودن سیم های رابط ( اچ دی ام آی ، ای وی ، سیم آنتن ویا … ) مطمعن شوید . در صورت چک کردن تمام مراحل و رفع نشدن مشکلتان با مجموعه تی وی مارستان تماس بگیرید تا در اسرع وقت تکنسین های مجرب ما برای تعمیر تلویزیون صنام شما به محل شما مراجعه کنند .

ما با استفاده از دستگاه های مجهز ابتدا تلاش برای تعمیر مین برد تلویزیون صنام شما میکنیم و در صورت تعمیر نشدن ، مین برد اورجینال و سالم جایگزین برد خراب شما می شود . تا پس از تعمیر تلویزیون صنام شما توسط مجموعه ما ، شما بتوانید بدون هیچ ایرادی از تماشای تلویزیون صنام خود لذت ببرید .

ورودی های صنام تعمیر تلویزیون صنام

نداشتن صدا در تلویزیون صنام

قطع بودن صدا صنام تعمیر تلویزیون صنام

در صورت قطع بودن صدای تلویزیون صنام ابتدا چک کنید تا دکمه میوت موجود در کنترل عمل نکرده باشد سپس باقی ورودی های تلویزیون مخصوصا آنتن تلویزیون را چک کنید . در صورت نداشتن صدا در تمام ورودی ها احتمال خرابی در دوقسمت می باشد . در قسمت ورودی ها ، هندزفری خود را به  AUX  بزنید اگر صدا داشتید احتمال خرابی اسپیکر های تلویزیون می باشد و در صورت نداشتن صدا قسمت آیسی صدا در مین برد دستگاه خراب می باشد .

در صورت نداشتن صدا می توانید با مجموعه تی وی مارستان تماس بگیرید تا از خدمات ما  برای تعمیر تلویزیون صنام استفاده کنید . تکنسین های ما برای مراجعه به محل شما و تعمیر تلویزیون صنام شما آماده اند .

خرابی برد پاور تلویزین صنام

برد پاور در تلویزیون صنام وظیفه برق رسانی به قسمت های مختلفی از تلویزیون را دارد . و در صورت خرابی این برد ، ایراد های مختلفی دیده میشود یکی از ایرادات رایج روشن نشدن تلویزیون صنام می باشد در این حالت حتی چراغ استند بای هم روشن نمیشود . یکی دیگر از ایراد هایی که در صورت خرابی برد پاور رخ می دهد روشن نشدن بکلایت میباشد . این ایراد کاملا علائم مشابه با خرابی بکلایت را دارد و فقط در صورتی می توانید متوجه این ایراد شوید که تکنسین متخصص دستگاه را بررسی کند و خرابی را پیدا کند .

مجموعه تی وی مارستان دارای تکنسین های متخصص برای تعمیر تلویزیون صنام می باشد . هنگامی که نیاز به تعمیر تلویزیون صنام داشتید کافیست با مجموعه ما تماس بگیرید تا تکنسین تعمیر تلویزیون صنام به محل شما اعزام شود و ایراد دستگاه را شناسایی و آن را حل کند .

خرابی برد پاور صنام تعمیر تلویزیون صنام

خرابی پنل تلویزیون صنام

پنل صنام تعمیر تلویزیون صنام

ارزشمند ترین قطعه در تلویزیون صنام پنل آن می باشد . وظیفه پنل نمایش تصویر در تلویزیون می باشد . در حالت کلی مین برد ، تصاویر را به صورت صفر و یک تحویل میگیرد و به قطعه ای با نام تیکان (تیکان برد تصویر سازی است که بین مین برد و پنل قرار میگیرد ) منتقل میکند . سپس تیکان صفر و یک ها را به مختصات دقیق تبدیل میکند و به پنل دستور میدهد که هر پیکسل چه رنگی را نمایش دهد . اگر تمامی این مراحل به درستی طی شود شما تصویری بی نقص را در تلویزیون صنام خود مشاهده میکنید .

پنل تلویزیون قسمتی بسیار حساس میباشد و کوچکترین ضربه وارد شده به آن باعث شکستگی پنل می شود . در صورت شکستگی پنل دیگر پنل تلویزیون قابل تعمیر نمی باشد و باید تعویض شود ولی به دلیل گران بودن این قطعه تعویض پنل از لحاظ اقتصادی بصرفه نمیباشد .

 

در ادامه مواردی که باعث خرابی پنل می شود را بررسی میکنیم تا با رعایت این موارد تلویزیون صنام شما دچار این مشکل نشود .

همانطور که گفته شده است پنل قطعه ای بسیار حساس است و رطوبت ، بیشترین آسیب را به این قطعه می زند . پس به هیچ عنوان از مایعات برای تمیز کردن تلویزیون استفاده نکنید . اگر لکه هایی روی تلویزیون داشتید که با دستمال خشک تمیز نمیشد ، مقدار خیلی کمی دستمال را خیس کنید به صورتی که آب از دستمال نچکد ، فقط قسمتی که لکه دارد را تمیز کنید . همچنین از گذاشتن گلدان یا دستگاه بوخور کنار تلویزیون خودداری کنید .

در صورتی که موارد بالا را رعایت نکنید پنل تلویزیون صنام شما خراب میشود ، زمانی که پنل آسیب ببیند چند حالت رخ میدهد که عبارتند از : دیده شدن خط های افقی و عمودی ممتد ، پنل روشن می شود ولی تصویر ندارد (اصطلاحا میوت شده ) هاله های مستطیلی دیده می شود ، تصویر نگاتیو می شود ، تنبلی تصویر مشاهده می شود و …

در صورت دیده شدن موارد بالا سریعا با مجموعه تی وی مارستان تماس بگیرید تا با مشاوره متخصصین ما از آسیب بیشتر جلو گیری کنیم و برای تعمیر تلویزیون صنام شما تکنسین متخصص را به محل شما اعزام کنیم .

 ما با استفاده از دستگاه های پیشرفته ( دستگاه باندینگ ، لیزر ماشین و … ) و تکنسین های متخصص ، ایراد دستگاهتان را شناسایی و تعمیر تلویزیون صنام شما را انجام می دهیم .

ابخوردگی پنل صنام تعمیر تلویزیون صنام

روش های نگهداری صحیح تلویزیون صنام

1.انتخاب محیط مناسب برای نصب تلویزیون
محیط مناسب صنام تعمیر تلویزیون صنام

انتخاب محیط برای نصب تلویزیون متناسب با محیطی که مشخص کرده اید برای تی وی روم و چینش وسایل خانه متفاوت است .

در این مطلب به مواردی که احتمال آسیب رساندن به تلویزیون صنام را دارد گفته می شود و در صورت رعایت ، از آسیب دیدگی به تلویزیون شما جلوگیری میشود .

همان طور که در مطالب بالا گفته شده است گرمای مستقیم و رطوبت می تواند به صورت جدی به تلویزیون شما آسیب وارد کند . به همین دلیل از قرار دادن تلویزیون نزدیگ وسایل گرمایی ، پنجره های نورگیر ، کولر گازی ، گلدان و … جلوگیری کنید .

2.استفاده از محافظ برق

تلویزیون صنام از قطعات الکترونیکی بسیار حساسی تشکیل شده است . و برای جلوگیری از خرابی توسط نوسانات برقی نیاز به محافظ برق دارد .

در صورت استفاده از محافظ برق نباید انشعاب برقی دیگری از آن محافظ بگیرید مخصوصا برای وسایلی که از جریان زیادی استفاده می کنند مانند بخاری برقی ، اتو ، جاروبرقی و … در صورت استفاده از این لوازم در مسیر برقی تلویزیون ، دستگاه شما بصورت جدی تهدید به خرابی می شود .

استفاده از محافظ برق برای صنام تعمیر تلویزیون صنام

استفاده از بیشترین حالت عمر تلویزیون صنام

طریقه استفاده صحیح از صنام تعمیر تلویزیون صنام

مصرفی ترین قطعه در تلویزیون صنام ، بکلایت آن می باشد .

بکلایت ها عمر مفید حدود 10000 ساعت دارند و برای استفاده از بیشترین عمر این قطعه باید موارد زیر را رعایت کنید :

تلویزیون صنام را بیهوده روشن نگذارید و به عنوان رادیو از این دستگاه استفاده نکنید .

می توانید وارد قسمت تنظیمات تصویر بشوید و نور زمینه را در تلویزیون خود کم کنید تا فشار کمتری به بکلایت تلویزیون تان بیاید .

عمر بکلایت رابطه مستقیم و ضریبی با گرما دارد و در صورت بالا رفتن دما به صورت ضریبی از عمر این قطعه کم می شود . برای جلوگیری خرابی زود تر از هنگام این قطعه بایستی هر دو ساعت به مدت یک ربع تلوزیون را خواموش کنید .

تعمیر تلویزیون صنام در منزل

مجموعه تی وی مارستان امکانی را برای راحتی شما مشتری عزیز ایجاد کرده است تا در صورت خرابی تلویزیون صنام خود به زحمت نیافتید و به روش هایی که در پایین به آن ها اشاره شده است اعلام خرابی کنید تا تکنسین های متخصص ما به منزل شما اعزام شوند و مراحل تعمیر تلویزیون صنام را در منزل شما انجام دهند که دیگر نیاز به جابه جایی تلویزیون نباشد .

راه های ارتباطی و مراحل تعمیر تلویزیون صنام در مجموعه تی وی مارستان

شما می توانید به روش های مختلف با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند :

با تماس با مجموعه تی وی مارستان و گرفتن مشاوره رایگان می توانید درخواست تعمیر تلویزیون صنام را ثبت کنید .

ویا می توانید در قسمت تماس با ما ، فرم درخواست را پر کنید و مشاورین ما با شما تماس بگیرند و درخواست شما را ثبت کنند .

و یا حتی می توانید روی آیکون گوشه تصویر بزنید و مشکل خود را به صورت آنلاین با مشاورین ما در میان بگذارید .

پس از ثبت درخواست شما ، تکنسین های متخصص ما به محل شما اعزام می شوند و مراحل تعمیر تلویزیون صنام شما را انجام می دهند .

راه های ارتباطی تعمیر تلویزیون صنام
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برند های تحت پوشش مجموعه تی وی مارستان