سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال به چه علت است؟

یکی از چالش هایی که معمولاً خریداران در پرند تلویزیون تی سی ال تجربه می کنند، قطع شدن و سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال است. همانطور که می دانید این روزها قیمت لوازم خانگی برند های ال جی و سامسونگ در بازار افزایش پیدا کرده است. به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برند های دیگری مانند تی سی ال را تهیه نمایند.


* مشاوره رایگان *

09127575993


تلویزیون های TCL کیفیت به نسبت خوب به همراه قیمت مناسبی دارند. همین موضوع باعث شده است تا طرفداران این برند روز به روز افزایش پیدا کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کامل در مورد علت سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال و نحوه حل این مشکل به شما بدهیم.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال

تعمیر تلویزیون تی سی ال در تهران

 

برند تلویزیون تی سی ال

همه ما می دانیم که برند های ال جی، سامسونگ و سونی جزئ معروف ترین برند هایی هستند که در حوزه تولید لوازم خانگی به خصوص تلویزیون فعالیت دارند. قطعا این سه برند کیفیت بسیار خوبی دارند، اما  بیشتر هزینه ای که بابت آنها می دهید، در رابطه با برند آنها است.  هزینه ی که به شرکت های دیگری مانند تی سی ال می دهید، به عنوان هزینه برند نیستند. به همین علت شما این نوع تلویزیون ها را با قیمت مناسب تری تهیه خواهید کرد.

 علت سیاه شدن تصویر تلویزیون tcl

معمولاً بیشتر دستگاه تلویزیون چالش های مانند سیاه شدن تصویر را دارند. به این صورت که بخشی و یا تمامی صفحه سیاه می شود. حتما شما هم میخواهید بدانید که علت سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال چیست؟  در ابتدا باید بدانید که سیاه شدن تصویر تلویزیون بسته به نوع و تکنولوژی آن می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. باید بدانید که تکنولوژی تلویزیون شما ال سی دی، ال ای دی یا پلاسما است؟

سیاه شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر تلویزیون تی سی ال

تلویزیون های LCD دارای برد اینورتر هستند که وظیفه تامین ولتاژ نور پس زمینه تلویزیون را بر عهده دارد. وقتی این برد خراب شود، تصویر تلویزیون سیاه می شود. تلویزیون های پلاسما و تلویزیون های OLED دارای تکنولوژی متفاوتی هستند و صفحه تلویزیون بدون نور پس زمینه تصاویر را پخش می کند. تصاویر تاریک در تلویزیون های پلاسما و OLED ارتباط نزدیکی با بردهای برق و پنل های تلویزیون دارند.

پنل دستگاه می تواند یکی دیگر از علت های سیاه شدن تصویر تلویزیون TCL باشد. به طور کلی باید بدانید که تصویر تلویزیون ممکن است به هر علت سیاه شود، شما باید از پیشرفته‌ترین تجهیزات عیب یابی و بهترین کارشناسان مجرب و حرفه ای برای تعمیر آن کمک بگیرید.

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران 

سیاه شدن تصویر تلویزیون tcl  به علت به هم ریختن تنظیمات

یکی از عواملی که به شدت باعث کم نور شدن صفحه تلویزیون می شود، فعال شدن گزینه ذخیره انرژی است. این گزینه در قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون قرار دارد. برای حل این مشکل به تب تنظیمات تصویر رفته و گزینه power saving (صرفه جویی انرژی) را غیرفعال کنید

خرابی پاور برد تلویزیون تی سی ال

برد پاور وظیفه تامین برق تمامی قسمت های تلویزیون را بر عهده دارد.

اگر ولتاژ قسمت نور پس زمینه تامین نشود، لامپ LED از کار می افتد و تصویر تلویزیون سیاه می شود.

سیاه شدن تصویر تلویزیون tcl برد پاور

خبر خوب این است که برد پاور اغلب تعمیر می شود و هزینه های تعمیر مقرون به صرفه است.

برای جلوگیری از آسیب به برد منبع تغذیه، می توانید از محافظ قوی روی تلویزیون استفاده کنید. یکی دیگر از راه های کاهش آسیب به برد پاور، خاموش کردن تلویزیون به مدت 5 دقیقه پس از 3 ساعت استفاده است.

دلایل سیاه شدن تلویزیون تی سی ال

توجه داشته باشید که عیب یابی در تعمیرات تلویزیون بسیار اهمیت دارد اگر من شاه اشکانی به وجود آمده به درستی تشخیص داده نشود به علت دستکاری های نابجا مشکلات بیشتری برای تلویزیون شما به وجود خواهد آمد حتی ممکن است مشکلات دو چندان شوند. در ادامه به بررسی عوامل و دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال می پردازیم.

  • سوختگی پیکسل

صفحه نمایش تلویزیون های LED از میلیون ها نقطه به نام پیکسل تشکیل شده است.

این پیکسل ها به صورت قرمز، سبز، آبی، سفید یا سیاه ظاهر می شوند. دقیق ترین تکنولوژی برای تولید صفحه نمایش تلویزیون LED استفاده می شود.

یکی دیگر از علت های سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال مربوط به سوختن پیکسل است. در برخی موارد برخی از پیکسل ها آسیب دیده و در نتیجه این قسمت از تصویر مانند لکه های سیاه به نظر می رسد.

در این صورت نیاز به تعویض پیکسل های معیوب است. هر پیکسل روی صفحه نمایش LCD از سه دیود تشکیل شده است. اگر هر یک از این رنگ ها خراب شود، پیکسل به صورت یک نقطه سیاه ظاهر می شود. گاهی اوقات می توانید پیکسل های سیاه را با استفاده از نرم افزار بازیابی احیا کنید. برنامه‌های به‌روزرسانی، پیکسل‌های روی صفحه را مجبور می‌کنند به سرعت تغییر کنند. یعنی دوباره دیودهای معیوب را بیدار می کند.

معمولاً شرکت های سازنده های تلویزیون های مختلف فناوری هایی را طراحی کرده اند که این مشکل را برطرف نمایند. در واقع آن ها سعی دارند که میزان سوختگی پیکسل را به این شیوه کاهش دهند. اگر پیکسل تلویزیون تی سی ال شما بسوزد، باید قطعه معیوب تعویض شود.  برای عیب یابی و تعمیر و تعویض قطعه مورد نظر حتما از متخصصان حرفه ای کمک بگیرید.

  • خرابی پنل تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون هم می تواند باعث ایجاد سیاه شدن تصویر تلویزیون tcl و دیگر برند ها شود. خرابی بخش لیکوئید یا ماژور در تلویزیون باعث سیاه شدن تصویر و صفحه نمایش ال ای دی می شود. به طور کلی باید بدانید که پنل های تلویزیون طول عمر زیادی ندارند، به طور میانگین عمر پنل های تلویزیون بین 7 تا 12 سال است. به همین علت پس از پایان یافتن طول عمر آنها باید تعویض شوند.

خرابی پنل و تاریک شدن تلویزیون tcl

اگر آسیب به اندازه شکستگی یا خوردگی آب نباشد، پنل تلویزیون قابل تعمیر است. تعمیر پنل تلویزیون توسط دستگاه بندینگ انجام می شود. برای تعمیر صفحه تلویزیون، دستگاه به تعمیرگاه برده می شود. در صورت تعمیر نشدن پنل برای رفع مشکل نیاز به تعویض پنل است، معمولا تعویض پنل هزینه بر است. برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش بهتر است از محافظ صفحه نمایش استفاده کنید، محافظ برای جلوگیری از اثرات آب و خوردگی بسیار مفید است.

  • خرابی بک لایت تلویزیون

مهمترین عواملی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال می شود، خرابی بک لایت آن است. زمانی که بک لایت تلویزیون ال ای دی دچار خرابی می شود، لکه هایی تیره و سیاه بر روی صفحه نمایشگر ایجاد می شود. زمانی که چنین لکه های سیاه و تیره را بر روی صفحه نمایشگر خود مشاهده کرده اید، خیلی سریع باید جهت تعمیر بک لایت تلویزیون اقدام نمایید.

حتما برای شما هم سوال است که چرا بک لایت تلویزیون خراب می شود؟ در واقع باید بدانید که یکی از عوامل خراب شدن بک لایت تلویزیون tcl و دیگر برندهای تلویزیون، می تواند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن نور ال ای دی آن باشد. به همین علت توصیه می‌شود که تلویزیون خود را برای مدت زمان طولانی روشن نگذارید. هر چند وقت یکبار نور آن را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که در صورتی که لامپ های ال ای دی تلویزیون خراب شده باشند، ابتدا باید صفحات پلاریزه و بخش ماژور برداشته شوند. سپس لامپ های معیوب مورد بررسی قرار می گیرند و لامپ های سالم را به جای آنها گذاشته شوند. با این کار مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال قابل حل میباشد . به یاد داشته باشید که این کار را به تعمیرکار مجرب و با تجربه بسپارید .

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال

تعمیر تلویزیون سونی در تهران

چگونه از خراب شدن بک لایت تلویزیون تی سی ال جلوگیری کنیم؟

ابتدا بدانید که گرما یکی از عوامل اصلی خرابی تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی است. با توجه به این اصل در گام اول باید از داغ شدن بیش از حد نور پس زمینه تلویزیون جلوگیری کرده و در عین حال به دفع بهتر گرمای تولید شده کمک کنیم. کاهش نور پس زمینه تلویزیون و تنظیم آن با نور محیط یک راه ضروری برای جلوگیری از تولید گرما توسط نور پس زمینه است.

مقدار نور پس زمینه تلویزیون تنها گزینه در تنظیمات تلویزیون است و باید با توجه به نور محیط تنظیم شود. در اکثر خانه ها، نور محیط اطراف تلویزیون به اندازه ای نیست که نور پس زمینه در حالت 100 درصد قرار گیرد. با مراجعه به منوی تنظیمات تلویزیون می توانید نور پس زمینه تلویزیون را تغییر دهید.

این کاهش نور را می توان به صورت دستی با استفاده از تنظیمات منوی تنظیم تصویر تلویزیون انجام داد وهم به صورت کاهش ولتاژ نور پس زمینه از داخل تلویزیون که به اصلاح نور پس زمینه معروف است.

برخی از مدل های تلویزیون TCL قابلیت تنظیم سطح نور پس زمینه را ندارند. در این مدل ها باید با اصلاح برد پاور و سایر اقدامات فنی به افزایش طول عمر نور بک لایت تلویزیون کمک کنیم.

خرابی برد تیکان تلویزیون تی سی ال    

خرابی برد تیکان تلویزیون تی سی ال

برد تیکان یا برد پردازشگر تصویر، وظیفه برد تیکان ارسال اطلاعات به پنل (صفحه نمایش) است. اگر پنل تیکان آسیب ببیند، تصویر تلویزیون با مشکل مواجه می شود. یکی از این مشکلات تیره شدن صفحه تلویزیون است.

دلایل مختلفی به خرابی برد تیکان بستگی دارد مانند آب خوردگی، خرابی مین برد صفحه نمایش از عوامل خرابی برد است.

تعمیرات تلویزیون در مرکز تخصصی تی وی مارستان

اگر به عنوان یک مرکز تخصصی و حرفه ای برای تعمیرات تلویزیون خود هستید، بهتر است از متخصصان حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید. مجموعه تی وی مارستان یکی از مجموعه های تخصصی و با سابقه در زمینه تعمیرات انواع تلویزیون های مختلف است. کارشناسان فعال در نمایندگی تعمیرات تی وی مارستان به صورت ۲۴ ساعته در حال پاسخگویی به مشتریان هستند.

همانطور که در قسمت بالاتر هم برای شما توضیح داده ایم، عیب یابی تلویزیون به طور صحیح بیش از هر چیزی اهمیت دارد. متخصصان حرفه ای در مجموعه تی وی مارستان به بهترین شکل ممکن به عیب یابی تلویزیون شما می پردازند.

اگر شما هم مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال و یا هر مشکل دیگری را در برندهای متفاوت دارید، تنها کافی است که با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات خوب و مفیدی در مورد علت سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال به دست آورده باشید.

 

 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}