ریست کردن تلویزیون سامسونگ با تی وی مارستان

یکی از مشکلات مختلف تلویزیون سامسونگ مسدود شدن تصویر تلویزیون است. هنگامی که دستگاه روشن است، گاهی اوقات صدا نیز می دهد، اما تصویری را نشان نمی دهد. در برخی موارد به دلیل نداشتن تصویر تلویزیونی صدای دستگاه نیز قطع می شود. حتی می توان ناهماهنگی بین صدا و تصویر را مشاهده کرد.


مشاوره رایگان

09127575993


قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، گاهی اوقات مشکل چندان جدی نیست و به راحتی قابل حل است و گاهی اوقات می تواند نشان دهنده وجود مشکلات جدی تری در دستگاه باشد.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در تهران

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

بیشتر بخوانید

سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال

 

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

اگر با مشکل  عدم تصویر تلویزیونی مواجه شدید، برای یافتن علت  این مشکل ابتدا باید ببینید که آیا صدا به همراه تصویر قطع می شود یا خیر؟

اگر فقط تصویرصفحه نمایش رفته و صدا هنوز مختل نشده است، معمولاً مشکل از قسمت مربوط به تصویر تلویزیون است. اما اگر مشکلی در صدا و تصویر وجود دارد، ممکن است دلیل آن مربوط به مسائل مختلف نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. توجه داشته باشید که تشخیص علت قطع  و اتصال تصویر تلویزیون فقط توسط متخصصان  با تجربه و کارآمد انجام می شود.

در ادامه این مطلب از شایع ترین علت های قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ برای شما تهیه کرده ایم.

 • سوختن پیکسل tv pixel
 • خرابی در برد پاور تلویزیون
 • معیوب شدن ال سی دی یا پنل دستگاه
 • مین برد تلویزیون
 • قطع شدن تصویر به علت استفاده طولانی از دستگاه در طول روز ( معمولا دستگاه بین 5تا 7 ساعت استفاده مداوم باید به طور معمول 2 ساعت استراحت کند)
 • سوختن بک لایت دستگاه
 • استفاده از کابل یا لوازم جانبی متفرقه و بی کیفیت. مانند فلش دارای ویروس یا کابل اتصال تصویر HDMI
 • از بیین رفتن تنظیمات تلویزیون.

بررسی علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

 را ه حل های موجود موقع قطع شدن تصویر تلویزیون samsung

برای حل مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باید به علت مشکل نگاه کرد تا بر اساس آن راه حل مناسبی ارائه شود. در بسیاری از موارد، مشکل را می توان با راه اندازی مجدد همان ری استارت یا خنک کردن دستگاه حل کرد. به خصوص در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه دلیل تاریک بودن صفحه نمایش و عدم وجود تصویر تلویزیون است.

رعایت برخی شرایط می تواند مشکل عدم تصویر تلویزیون سامسونگ را حل کند. اما اگر مشکل دستگاه برطرف نشد، برای تعمیر تلویزیون سامسونگ به یک متخصص نیاز است.

در زیر به برخی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای حل مشکلات تصویر در تلویزیون های سامسونگ انجام دهید نگاهی می اندازیم.

تعمیر تلویزیون تی سی ال در تهران

برد پاور تلویزیون سامسونگ

برد پاور به عنوان منبع تغذیه برق و توزیع ولتاژ بین قسمت های مختلف دستگاه عمل می کند.

اگر این قطعه خراب شود، برق مورد نیاز به قسمت های مختلف از جمله برد اصلی و پنل نمی رسد و ممکن است تصویر تلویزیون سامسونگ قطع شود.در نتیجه برای رفع مشکل در این شرایط، در صورتی که برد پاور به طور کامل مشکل را برطرف کرده باشد، این قطعه باید تعمیر یا تعویض شود.

در مورد برد پاور ، نوسانات برق اغلب می تواند به این دستگاه آسیب برساند و مشکلاتی را ایجاد کند.

بنابراین بهتر است از بالاترین استاندارد و کیفیت  محافظ برق برای تلویزیون سامسونگ استفاده شود تا در هنگام افزایش یا کاهش ولتاژ، هیچ مشکلی برای قطعات اصلی مانند برد اصلی و برد پاور ایجاد نشود. از طرفی در صورت نیاز به تعویض برد پاور، باید از قطعه اصلی و سازگار با مدل تلویزیون استفاده کنید تا مشکلات جدیدی در تلویزیون ایجاد نشود.

خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

یکی دیگر از گزینه های ممکن برای قطع تصویر تلویزیون سامسونگ مشکل مادربرد است. برد اصلی قطعه ای است که مستقیماً به نمایشگر تصویر تلویزیون متصل است و خرابی آن می تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون شود. این برد از مجموعه ای از بخش ها تشکیل شده است که بسیاری از آنها به نمایشگر تلویزیون متصل هستند.

خرابی و سوختن این قطعات شامل سوختن خازن ها، مقاومت های داخلی، مدارها و … می باشد. در عملکرد برد اصلی اختلال ایجاد می کند و تصویر را نمایش نمی دهد. پس در این شرایط راه حل مشکل از بین رفتن تصویر تلویزیون سامسونگ تعمیر برد اصلی است. در مواردی که برد اصلی سوخته و قابل تعمیر نیست با تعویض این قطعه مشکل دستگاه حل می شود.

خراب بودن پنل تلویزیون سامسونگ

در برخی موارد، مشکل تداخل تصویر تلویزیون سامسونگ ناشی از مشکلات پنل دستگاه است. اگر پنل تلویزیون ضعیف باشد و نیاز به تنظیم داشته باشد، معمولاً تصویر روی تلویزیون ظاهر نمی شود و تصویرقط و وصل می شود. ضربه زدن و آسیب رساندن به صفحه تلویزیون، خوردگی آب، افزایش دمای دستگاه و نوسانات الکتریکی می تواند به پنل آسیب برساند و باعث اختلال در عملکرد آن شود.

برای رفع مشکل در این شرایط باید پنل تلویزیون به صورت تخصصی عیب یابی شود و در صورت مشاهده ایراد از پنل، تعمیر توسط متخصصان مجرب  این قطعه انجام شود. در برخی موارد امکان تعمیرپنل  وجود ندارد و باید برای رفع مشکل دستگاه تعویض شود که مطمئنا هزینه بالایی خواهد داشت. برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر و با سابقه مراجعه کرد. در تی وی مارستان تعمیر پنل سامسونگ شما با بهترین کیفیت بر اساس استاندارد های مورد نیاز انجام خواهد شد.

 بک لایت تلویزیون سامسونگ

اصلی ترین و رایج ترین دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ، خرابی نور پس زمینه یا همان بک لایت  است. مواردی مانند آب خوردگی تلویزیون، تمیز کردن نامناسب دستگاه، گرم شدن بیش از حد تلویزیون و نوسانات ولتاژ می تواند باعث از بین رفتن نور بک لایت شود. امکان افزایش عمر سرویس با راهکارهایی وجود دارد، مانند کاهش نور از طریق منوی تنظیمات تلویزیون یا خاموش کردن دستگاه پس از چند ساعت کار مداوم .

با این حال، اگر خرابی نوربک لایت  دلیل عدم وجود تصویر در تلویزیون است، پس نور پس زمینه باید تعمیر یا تعویض شود. گاهی اوقات، کاربران فقط لامپ های سوخته را تعویض می کنند. اما به طور کلی توصیه می شود برای حفظ کیفیت تصویر تلویزیون و یکنواخت شدن نور صفحه بک لایت دستگاه خود را به طور کامل تعویض کنید.

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

بیشتر بخوانید

مشکلات تلویزیون شیائومی کدام است ؟

کارکردن زیاد تلویزیون سامسونگ یکی دیگر از عوامل قطع شدن تصویر

با توجه به تجربه همکاران ما در مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ تی وی مارستان  دلیل اصلی این امر کارکردن زیاد و در نتیجه گرم شدن تلویزیون است. در واقع می توان گفت که اگر دستگاه شما بیش از حد روشن باشد، به تدریج دما افزایش می یابد و این افزایش دما می تواند به قسمت های مختلف آن آسیب برساند.

علت دیگر قطع شدن تصوی تلویزیون سامسونگ محل قرارگیری تلویزیون نا مناسب نیست. یعنی تلویزیون پشت پنجره اتاق نشیمن است که نور را از خود عبور می دهد. هر زمان که نور خورشید به پشت تلویزیون بتابد گرما را به تلویزیون منتقل می کند زیرا در این حالت باعث داغ شدن تلویزیون می شود. چون دمای بالا برای دستگاه مناسب نیست به قسمت داخلی دستگاه آسیب می رساند.

 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

 

چه چیزهای دیگری می تواند باعث توقف و اتصال تصویر تلویزیون شود؟

اما به روشی دیگر با ما همراه باشید تا دلیل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را بیابید.

بهتر است تمام کابل های اتصال بین تلویزیون و دستگاه های مرتبط را بلافاصله تعویض کنید. اگر باز هم پاسخی دریافت نکردید، مراحل بعدی را ادامه دهید. یکی دیگر از مواردی که می توانیم به عنوان راهی برای یافتن علت قطع و وصل تلویزیون ذکر کنیم آنتن آن است.

دستگاه دیگری را پیدا کنید و آن را به ورودی مورد نیاز تلویزیون وصل کنید. اگر دستگاه جدید بتواند برای شما تصاویر را ارسال کند و ارتباط بین تلویزیون و آن دستگاه برقرار شود، مشکل از تلویزیون نیست. در واقع دستگاهی که قبلاً به آن وصل شده‌اید مشکلی دارد که باید سعی کنید آن را برطرف کنید.

هر گونه خرابی و نقص در تلویزیون مانند قطع شدن تصوی تلویزیون سامسونگ ، باید در اسرع وقت تعمیر یا تعویض شود . زیرا اگر تلویزیون برای مدت طولانی با این عیب باقی بماند یا حتی برای شما کار کند، خرابی و نقص تلویزیون به مرور زمان به دستگاه فشار می آورد و به قسمت های دیگر تلویزیون سرایت می کند و همچنین آسیب می بیند. به همین دلیل کار به جایی می رسد که با این وضعیت گرانی قیمت تلویزیون با دستگاه کاملاً سوخته روبرو می شوید که نمی توانید کاری انجام دهید.

 

خرید تلویزیون سامسونگ با گارانتی

باید حتما تلویزیونی بخرید که دارای گارانتی باشد یکی از دلایل خرید تلویزیون، خرید دستگاه بدون گارانتی است. خرید از فروشگاه های معتبر یا فروشگاه های تقلبی اغلب با محصولاتی بدون گارانتی همراه است و بسیاری از افراد بدون گارانتی آنها را خریداری می کنند. یا خرید از راه های دور، مشکلات حمل و نقل برای رسیدن به مقصد و دست اندازهای زیاد در مسیرباعث ایجاد آسیب به صفحه نمایش شما می شود. همین امر می تواند یکی از دلایل  قطع و وصل تصویر تلویزیون شما باشد.

 

برترین نمایندگی سامسونگ در تهران طی پانزده سال اخیر

نمایندگی ما، با بیش از پانزده سال تجربه در این زمینه، به عنوان یکی از بهترین و قدرتمندترین نمایندگی‌های تلویزیون سامسونگ در تهران شناخته می‌شود.

ما از تیمی مجرب و حرفه‌ای تشکیل شده است که علاوه بر فروش تلویزیون‌های سامسونگ، خدمات تعمیر و نصب نیز ارائه می‌دهند.

اگر نیازمند تعمیر تلویزیون سامسونگ هستید ، تیم فنی ما آماده است تا به شما کمک کند. آن‌ها با استفاده از تجربه و دانش فنی خود، مشکلات را تشخیص داده و راه‌حل‌های مناسب را ارائه خواهند کرد. با استفاده از قطعات اصلی و قطعات یدکی اورجینال، ما تضمین می‌کنیم که تلویزیون شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

علاوه بر خدمات تعمیر، ما نیز خدمات نصب تلویزیون سامسونگ را ارائه می‌دهیم. تیم ما با دقت و حرفه‌ایترین روش‌ها، تلویزیون شما را نصب و پیکربندی می‌کند تا شما بتوانید به سرعت از تماشای برنامه‌های مورد علاقه خود لذت ببرید. همچنین، آن‌ها به شما راهنمایی می‌کنند تا از ویژگی‌ها و قابلیت‌های تلویزیون سامسونگ بهره‌برداری بهینه داشته باشید.

بنابراین، اگر به دنبال خدمات تعمیر و نصب تلویزیون سامسونگ در تهران هستید، بهترین گزینه برای شما نمایندگی ما است. با ما تماس بگیرید و به تیم ما اعتماد کنید تا بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.”

با توجه به تخصص ما در تلویزیون‌های سامسونگ، ما توانسته‌ایم رضایتمندی بالایی در بین مشتریان خود بوجود آوریم.

 

برای تعمیر تلویزیون سامسونگ خود در محل با ما تماس بگیرید

اگر در چند روز اخیر متوجه مشکلی در تلویزیون خود شده اید، اما به دلایلی نمی توانید آن را به تعمیرگاه ببرید، می توانید از خدمات تلویزیون در محل شرکت تی وی مارستان استفاده کنید. مزیت این سرویس عدم نیاز به جابجایی تجهیزات و کاهش هزینه های مشتری و صرفه جویی در زمان است.

همچنین از این طریق می توانید تمامی اقدامات تعمیر را زیر نظر داشته باشید. برای استفاده از این سرویس کافی است با کارشناسان ما در صنعت تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و درخواستی در مورد وجود تعمیرکار تلویزیون در محل ثبت کنید.

 

سخن پایانی 

در این مقاله علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ را بررسی کردیم. متاسفانه عوامل مختلفی مانند آسیب به پنل، مادربرد، نور پس زمینه و… باعث قطع و وصل مجدد تصویر تلویزیون می ‌شود. هر قسمت ذکر شده در صورت آسیب دیدن باید در اسرع وقت تعمیر شود.

زیرا می توانند به سایر قسمت های تلویزیون آسیب برسانند. اگر به دنبال تعمیرگاه معتبر و مجرب تلویزیون در تهران هستید می توانید به مجموعه تی وی مارستان مراجعه کنید. تیم تی وی مارستان با بهره گیری از تکنسین های برتر و با قطعات اورجینال تعمیرات انواع تلویزیون های سامسونگ را انجام می ‌دهد.

‫8 نظر

 • حمیدرضا فرجی گفت:

  با عرض سلام من تلویزیون ال سی دی سامسونگ ۵۰اینچ دارم تصویر یکدفعه قطع شد وفقط صدا دارد خواهشمندم راهنمایی کنید

  • ana گفت:

   سلام
   در تلویزیون های ال ای دی برای تامین نور پس زمینه پنل از بکلایت ( رشته نوار ال ای دی) استفاده شده ک کاملا مصرفی و در مدل های مختلف با ساعت کارکرد مختلف استفاده شده
   معمولا ایراد صدا دارد تصویر ندارد مربوط ب بکلایت دستگاه میباشد و قابل تعویض است
   برای اطلاع از قیمت مدل تلویزیون خدوتون رو به قسمت پشتیبانی بگین ک راهنمایی های بیشتری در اختیارتون قرار بگیره

 • Mahi گفت:

  با عرض سلام
  ما تلویزیون سامسونگ a7000داریم که یهو قطع شد وکلا تصویر رفت ما بعد ازاینکه ۲۴ساعت بهش استراحت دادیم تلویزیون رو باز کردیم و کنترل رو نمیشناسه وچراغ تلویزیون هر ۳۰ ثانیه یه بار میره و میاد و تلویزیون قطع و وصل میشه بدون اینکه تصویری بیاد

  • ana گفت:

   سلام
   تو این مدل دستگاه هم ایراد رایج بکلایت دستگاه داریم هم خرابی پنل تلویزیون ک باید توسط تکنسین متخصص بررسی بشه تا مشخص بشه اررور های دستگاه بابت کدوم حالت متونید با پشتیبانی تی وی مارستان تماس بگیرید برای بررسی خدمتتون برسند تا مشکل حل کنند

 • Mahi گفت:

  با عرض سلام
  ما تلویزیون سامسونگ au7000داریم که یهو قطع شد وکلا تصویر رفت ما بعد ازاینکه ۲۴ساعت بهش استراحت دادیم تلویزیون رو باز کردیم و کنترل رو نمیشناسه وچراغ تلویزیون هر ۳۰ ثانیه یه بار میره و میاد و تلویزیون قطع و وصل میشه بدون اینکه تصویری بیاد

  • ana گفت:

   سلام
   تو این مدل دستگاه هم ایراد رایج بکلایت دستگاه داریم هم خرابی پنل تلویزیون ک باید توسط تکنسین متخصص بررسی بشه تا مشخص بشه اررور های دستگاه بابت کدوم حالت متونید با پشتیبانی تی وی مارستان تماس بگیرید برای بررسی خدمتتون برسند تا مشکل حل کنند

 • تلویزیون سامسونگ الیدی سری۵ ۴۰ اینچ که تصویر ندارد ولی صدادارد

  • ana گفت:

   سلام
   معمولا برای این مدل دستگاه ایراد بکلایت پیش می اید ک با تعویض ان توسط مجموعه تی وی مارستان همانند روز اول میشود
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا بتونیم کامل راهنمایی کنیم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *