آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران تلویزیون ال جی با آن مواجه هستند، کیفیت تصویر و رنگ نامناسب نمایش داده شده در این تلویزیون ها است. بسته به حالت، ممکن است کیفیت تصویر به خطر بیفتد. یکی از این موارد، تصویر آبی تلویزیون ال جی است.

رفع آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی با ساده ترین راهکار 

این مشکل که کیفیت تصویر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و لذت استفاده از تلویزیون شما را از بین می برد، می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود. اغلب، مشکلات سخت افزاری و خرابی برخی از اجزای کلیدی دلیل آبی شدن تلویزیون LG است. در ادامه این مطلب همراه  تی وی مارستان باشید تا به بررسی کامل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و راه کارهای رفع آن بپردازیم.

بیشتر بخوانید

تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

 راهکارهای تعمیر آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

آشنایی با دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

گفته می شود، به دلایل مختلف، تصویر در تلویزیون ال جی ممکن است مخدوش شود و رنگ تصاویر ممکن است آبی باشد. مهمترین عامل دسترسی به پنل تلویزیون است. ضربه و آسیب فیزیکی به صفحه تلویزیون می تواند مستقیماً کیفیت تصویر را کاهش دهد و باعث شود تصویر تلویزیون ال جی آبی به نظر برسد. فاکتورهای مهم بعدی که باید در نظر گرفته شوند نوسانات الکتریکی و مغناطیسی هستند.

مشکلات نور پس زمینه تلویزیون ومشکلات پیکسل سوخته دیگر دلایل اصلی آبی شدن تصویر تلویزیون LG است.

 

چرا تصویر تلویزیون ال جی به رنگ آبی در می آید؟

ما دلایل مختلف آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی را بررسی کرده ایم. اما چرا هر کدام از آنها رنگ تصویر تلویزیون را آبی می کنند؟ هر یک از این آسیب ها مانند نصب نامناسب یا ضربه به پنل بسیار حساس تلویزیون ال جی آسیب می رساند. معمولا نور پس زمینه تلویزیون سفید است و این نور و پس زمینه سفید باعث می شود که تصویر روی تلویزیون نمایش داده شود.

زمانی که نور پس زمینه سفید تلویزیون ال جی به دلایلی آسیب ببیند، این نور آبی می شود و به همین دلیل تصاویر روی صفحه نمایش ال جی آبی به نظر می رسند. می توان گفت که عمدتاً خرابی و مشکل نور پس زمینه است که می تواند رنگ تصویر را تغییر دهد و صفحه تلویزیون را آبی کند.

بیشتر بخوانید 

سیاه شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن به چه علت است؟

تعمیر آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و عیب یابی آن

برای حل مشکل صفحه آبی تلویزیون ابتدا باید به صورت تخصصی علت مشکل شناسایی شود. تشخیص علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی کاری تخصصی است و تنها با کمک ابزارهای حرفه ای و تعمیرکاران مجرب قابل انجام است. باید بررسی شود که کدام قسمت تلویزیون خراب است و بر اساس آن می توان روش مناسبی برای رفع مشکل رنگ و کیفیت تلویزیون ارائه داد.

اگر نور پس زمینه آسیب دیده باشد، لامپ ها باید تعمیر و تعویض شوند. گاهی اوقات علت آبی بودن تصویر خرابی برد برق مشکل دار به دلیل نوسان جریان برق است. برای رفع و حل مشکل تصویر آبی در تلویزیون ال جی، باید آسیب یا مشکل در پیکسل های تلویزیون را در نظر بگیرید. در نهایت بسته به تشخیص تعمیرکار و علت خرابی تصویر، روش مناسب برای رفع این مشکل دنبال می شود.

تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون ال جی تی وی مارستان با سال ها سابقه و استفاده از بهترین تکنسین های باتجربه و آموزش دیده با استفاده از ابزارهای مخصوص آماده رفع هرگونه مشکل در تصویر تلویزیون ال جی در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما عزیزان هستند.

 

خرابی بک لایت تلویزیون ال جی و رفع آن

یکی از دلایل اصلی آبی بودن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی نور پس زمینه است. بنابراین، رایج‌ترین راه برای رفع مشکل صفحه آبی تلویزیون ال‌جی، تعمیر و تعویض نور پس‌زمینه این دستگاه‌ها است. نقش نور پس زمینه روشن کردن تصاویر است. اگر در این قسمت تلویزیون آسیبی ایجاد شود، قطعاً بر نورها و رنگ های تصویر تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، رنگ آبی ممکن است شدیدتر به نظر برسد و بنابراین ممکن است یک صفحه آبی ظاهر شود. خوشبختانه با توجه به فراوانی این مشکل در تلویزیون ها، مشکلات نور پس زمینه معمولا به راحتی قابل تعمیر و رفع و حتی در صورت لزوم تعویض می شوند. البته باز هم این کار بسیار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار ماهر در تعمیر تلویزیون ال جی انجام شود.

 

 علت آبی شدن تصویر تلویزیونlg

خرابی پنل تلویزیون ال جی

یکی از مهم ترین دلایل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی خرابی و آسیب دیدن پنل دستگاه است. این قطعه بسیار حساس و نسبتاً گران است. جابه جایی نامناسب، ضربه زدن و وارد کردن فشار به صفحه نمایش و آسیب آب به پنل تلویزیون می تواند به پنل آسیب برساند و تصویر را آبی رنگ کند. در این صورت تابلو باید توسط تعمیرکار بررسی شود و میزان آسیب وارده به آن ارزیابی شود. در نهایت برای رفع مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی، پنل آن نیاز به تعمیر و در صورت نیاز تعویض دارد.

تعمیر تلویزیون ال جی در تهران

پیکسل های معیوب

مهم ترین و اصلی ترین دلیل بر کیفیت و نمایش رنگ صفحه نمایش تلویزیون ال جی پیکسل ها هستند. پیکسل ها با توجه به نوع تصویر نمایش داده شده در تلویزیون رنگ ها را تغییر می دهند. اگر پیکسل ها به هر دلیلی آسیب ببینند و پیکسل ها ثابت و روی یک رنگ قفل شوند، ممکن است کیفیت تصویر و نمایش رنگی کاهش یابد. یکی از این شرایط آبی بودن تصویر تلویزیون ال جی است که پس از قفل شدن پیکسل ها و ثابت ماندن آن باعث آبی شدن تصویر تلویزیون LG می شود.

برای حل مشکل، اگر علت تصویر آبی، مشکل پیکسلی تلویزیون است، توصیه می شود از نرم افزار بازیابی مخصوص استفاده کنید. این برنامه ها برای بازیابی و رفع مشکلات پیکسل استفاده می شوند. علاوه بر این مشکلات، دمای محیط نیز می تواند روی پیکسل ها تاثیر منفی بگذارد و باعث آبی رنگ شدن صفحه تلویزیون مورد نظر شود.

 

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی مدل CRT

اگر تلویزیون قدیمی با تصویر آبی دارید، ممکن است لامپ تصویر مشکل داشته باشد. به طور خاص، در فناوری CRT3 کاتد سبز، آبی و قرمز، سه تصویر مختلف از رنگ های سبز، آبی و قرمز را بر روی صفحه نمایش داخلی تلویزیون پخش می کنند. اگر هر یک از این سه کاتد ضعیف باشند، تصویری که تولید می کنند نیز ضعیف خواهد بود. در این حالت رنگ های دیگر بر تصویر غالب می شوند. بنابراین، اگر کاتدهای سبز و قرمز ضعیف شوند، تصویر آبی به نظر می رسد.

 

آیا می توان مشکل صفحه نمایشگر آبی LG را برطرف کرد؟

اینکه آیا این مشکل در تلویزیون ال‌جی قابل حل است یا نه به چندین عامل مهم بستگی دارد. اول اینکه علت خرابی چیست و آیا رفع مشکل تصویر آبی تلویزیون ال جی برای ما مقرون به صرفه است یا خیر؟ به عنوان مثال، اگر پنل تلویزیون نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه های تعویض معمولاً بسیار زیاد است.

نکته مهم دیگر مربوط به مرکز تعمیر و نگهداری است که تعمیرات تلویزیون ال جی را انجام می ‌دهد. مرکز تخصصی که از مهارت و دانش استفاده می کند شانس بیشتری برای حل مشکل تصویر آبی تلویزیون ال جی دارد. گاهی اوقات می توان با انجام یک سری اقدامات ساده مشکل را حل کرد. برای مثال رنگ ها و کیفیت تصویر تلویزیون را تنظیم کنید. از طرف دیگر، اگر وسایل الکترونیکی که جریان مغناطیسی قوی در اطراف تلویزیون ایجاد می کنند، نزدیک تلویزیون باشند، می توانند صفحه تلویزیون را آبی رنگ کنند. بنابراین بهتر است این وسایل را از تلویزیون جدا کرده و مشکل را حل کنید.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بیشتر بخوانید 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست ؟

 

سخن پایانی

در مطلب با توضیح دادیم چرا تصویر تلویزیون ال جی به رنگ آبی در می آید. متاسفانه برخی از مدل های برند ال جی علیرغم داشتن صفحه نمایش بزرگ تراکم LED پایینی دارند. این مشکل باعث می شود که فشار زیادی به چراغ های LED قرار گرفته در پشت صفحه نمایش وارد شود. تحمل فشار بالا و همچنین روشن شدن چراغ های LED آبی باعث کاهش عمر تلویزیون ال جی می شود.

با توجه به نکات گفته شده، اگر تلویزیون برند ال جی شما با مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون دست و پنجه نرم می کند، توصیه می شود برای تعمیر تخصصی و امقرون به صرفه تلویزیون ال جی در تهران با یک گروه معتبر و مجرب مانند شرکت تی وی مارستان تماس بگیرید. پس از ثبت درخواست شما مشتریان گرامی، تیم تخصصی تی وی مارستان در کمتر از یک ساعت در محل حاضر شده و با کمک کارشناسان و ابزارهای حرفه ای اقدام به تعمیر تلویزیون LG می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *