تنظیم رنگ تلویزیون ال جی در 1 دقیقه

تنظیم رنگ تلوزیون ال جی به زبان فارسی

برای آشنایی با تنظیم رنگ تلویزیون ال جی  گزینه های مختلفی در قسمت منو تلوزیون وجود دارد. دراین مقاله سعی داریم تنظیمات تصویر تلوزیون ال جی را به طور کامل به شما آموزش دهیم، پس در ادمه با ما همراه باشید. برای کاربران جدید تلویزیون هوشمند، بسیاری از منوها و ویژگی ها کمی گیج کننده هستند. اگر بدانید که هر گزینه بر روی چه چیزی ساخته شده است و چگونه کار می کند، انجام کار تنظیمات با تلویزیون شما آسان تر خواهد بود. در ادامه با آموزش تنظیم رنگ تلویزیون ال جی با ما همراه باشید.

          Adjust the color of the LG TV                             

تنظیم رنگ تلوزیون ال جی

یکی دیگر از گزینه های تنظیم رنگ تلوزیون ال جی وضوح بهتر تصویر است. برای یافتن این گزینه باید به قسمت تصویر حالت بروید. کیفیت تصویر کانال های تلوزیون معمولا پایین است. با این حال، تلویزیون های FHD و UHD می توانند این تصاویر را با اندازه و وضوح بهتر به شما نمایش بدهند. اما در این حالت ممکن است احساس کنید که صفحه نمایش تلویزیون شما بسیار بی کیفیت است (درصورتی که اصلا اینطور نیست)  با این حال! هنگامی که وضوح تلویزیون را کمی پایین تر از حالت عادی انتخاب می کنید، دستگاه مطابق با وضوح تصویر با کانال تلوزیون سازگار است. در نتیجه تصاویر کانال با کیفیت و وضوح خیلی بیشترنمایش داده می شود.

بیشتر بخوانید : 

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون تی سی ال 

آشنایی با تنظیمات Tru Motion در تلویزیون ال جی

برخی از مدل ها گزینه ای به نام Tru Motion setting در تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی دارند. با انتخاب و تنظیم این گزینه می توانید سرعت تصویر تلویزیون را افزایش دهید. جالب‌تر اینکه در این منو می‌توانید از بین حالت‌های صاف، واضح و ملایم  یکی را به دلخواه انتخاب کنید تا سرعت و روان بودن مرتب‌سازی تغییرات سکانس آن طور که مد نظر شما است، نمایش داده شود.

5770301ld

منظور از تنظیم ته رنگ تلوزیون ال جی

ته رنگ به معنای رنگ پس‌ زمینه است که به ‌طور پیش‌فرض روی بهترین گزینه قرار می‌گیرد. تکنسین تعمیر تلویزیون ال جی به شما توصیه می کند که این گزینه را ثابت نگه دارید و آن را تغییر ندهید. زیرا با تغییر این گزینه پس زمینه تصویر به رنگ خاصی تغییر می کند و ممکن است رنگ ها در چشم شما واقعی دیده نشوند.

 

دلیل اصلی تنظیم رنگ تلوزیون ال جی چیست؟

Top of Form

Bottom of Form

تغییر تنظیم رنگ تلویزیون ال جی به شما کمک می کند تا تصویر دریافتی خود را بهینه کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین کیفیت لزوماً به معنای روشن، پررنگ بودن و یا تیرگی تصاویر نیست. برخی از ارائه دهندگان تلوزیون در بازار میزان نور یا کنتراست را هنگام کالیبره کردن تصویر تلویزیون تغییر می دهند که این حس را به شما القا می کند که کیفیت صفحه نمایش بسیار خوب است و در انتخاب شما نسبت به تصاویر معمولی و واقعی ممکن است دچار تردید یا حتی اشتباه شوید.

این تنظیمات همچنین در دراز مدت به صفحه نمایش و چشمان شما آسیب می رسانند و در نهایت دچار خستگی چشم می شود. از سوی دیگر، عدم آگاهی برخی از کاربران از شدت رنگ، روشنایی و عوامل دیگر باعث می شود تا تمامی تصاویر به دست آمده را در یک نوع کالیبراسیون مشاهده کنند و در نتیجه کیفیت بازی ها، فیلم ها و فایل های خاصی را به گونه ای مشاهده کند که در نهایت باعث نارضایتی شود.

بیشتر بخوانید : 

 نصب تلویزیون روی دیوار گچی

روش کالیبره کردن تصویر تلوزیون ال جی

برای تنظیم تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، ابتدا باید تنظیمات تصویرتلوزیون خود را روی حالت فیلم تنظیم کنید. برای این کار به قسمت منو رفته و در بخش تنظیمات تصویر با گزینه ی  Image Setting  گزینه ای به نام Picture Preset را مشاهده می کنید. در برخی از مدل های تلویزیون ال جی، رور ریموت کنترل آن دکمه مخصوص تعبیه شده است.

در مرحله بعد، باید در نظر داشته باشید که تنظیمات فیلم برای مختص مکان هایی با روشنایی کم است. اگر از معدود نفراتی هستید که بیشتر روز را به تماشای تلویزیون می گذرانید یا اگر تلویزیون شما در یک اتاق روشن قرار دارد، توصیه می شود تصویر را در تلویزیون ال جی طوری تنظیم کنید تا نوردهی یا روشنایی کمی کاهش یابد. در برخی از تلوزیون های ال جی در حالت فیلم میزان نور تصویر به صورت خودکار کاخش می یابد.

 

تنظیم دمای رنگ تصویر ال جی چگونه است؟

قبل از تنظیم تصویر تلویزیون ال جی، توجه داشته باشید که اگر رنگ های صفحه قرمز باشد، دمای رنگ تلویزیون کمتر از حد استاندارد است و اگر تمایل به آبی داشته باشد، دمای رنگ بالاتر از حد معمول است. Top of Form

Bottom of Form

شاید فکر کنید تلویزیون های HD پشت پنجره نمایشگاه ها دارای رنگ های آبی و سرد هستند، وقتی تصویر تلویزیون ال جی را کالیبره می کنید می توانید تنظیمات دمای رنگ را افزایش دهید. اما باید بدانید که این دما اصلا برای خانه مناسب نیست.  بنابراین توصیه می شود به تنظیمات تلویزیون رفته و دمای تصویر را در محدوده 6500 کلوین قرار دهید. با تغییر دمای رنگ در حالت عادی، رنگ ها با کیفیت واقعی و بازدهی تا 90 درصد نمایش داده می شوند.

 how to lG sony and samsung tv firmware

تنظیم کردن روشنایی رنگ تصویرتلوزیون ال جی

نکته دیگر برای تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، تنظیم  کردن روشنایی صفحه تلوزیون است. به طور کلی تلویزیون های  HD نور صفحه نمایش زیادی دارند. در این صورت با کاهش روشنایی تصویر می توانید تصویر را با وضوح مناسب تری و کیفیت واقعی تری مشاهده کنید تا به چشم شما آسیبی وارد نشود. انجام این کار باعث می شود تا صفحه نمایش شما عمر طولانی تری داشته باشد ودرمصرف برق هم صرفه جویی داشته باشید. ال جی برای سهولت در تنظیم تصویر تلویزیون از سنسور خودکار روشنایی تصویر در تلویزیون‌های جدید خود استفاده کرده است که به صورت اتوماتیک نور تلویزیون را به روش های مختلف تنظیم می کند.

 

کنتراست  داینامیک را خاموش کنید

تنظیم رنگ تلویزیون ال جی، نور تصویر نمایش داده شده را کاهش می دهد و در نتیجه نویز تصویر را کاهش می دهد که در نهایت باعث واقعی تردیده شدن تصاویر و افزایش طول عمر صفحه نمایش دستگاه شما می شود. با غیرفعال کردن کنتراست و کالیبره کردن تصویر تلویزیون ال جی، تصاویر به واقعیت نزدیکتر شده و وضوح و کیفیت صفحه نمایش تلوزیون شما بهبود می یابد.

 

سخن پایانی

توجه داشته باشید کلیاتی که برای شما توضیح داده ایم در هر مدل ممکن است، تفاوت داشته باشد اما به طور کلی اصول تمامی تلویزیون های الجی به همین صورت است. در این مطلب سعی کرده ایم آموزش تنظیم رنگ تلویزیون ال جی رابه بهترین شکل ممکن برای شما توضیح دهیم.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات خوب و مفیدی در مورد تنظیم رنگ تلویزیون ال جی  بدست آورده باشید.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}