تی وی مارستان
|

شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن به چه علت است؟


دلیل شطرنجی شدن صفحه تلویزیون ایکس ویژن

تلویزیون کاربردی ترین و مهم ترین لوازم خانگی به حساب می آید، زیرا اکثر ما به تماشای برنامه‌های تلویزیونی عادت داریم و حتی نمی توانیم روزی را تصور کنیم که تلویزیون در خانه نباشد یا مشکلی داشته باشد. گاهی ممکن است با شطرنجی شدن تلویزیون رو به رو شوید. سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا تصویر تلویزیون شطرنجی می شود؟ در ادامه این مطلب با تی وی مارستان همراه باشید تا به بررسی شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن بپردازیم.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران

علت شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن

شطرنجی شدن تلویزیون دیجیتال

یکی از سوالات متداول در مورد مشکلات تلویزیون، صفحه شطرنجی بودن آن است. گاهی اوقات ممکن است هنگام تماشای فیلم ها و تصاویر، یک صفحه شطرنجی مشاهده کنید. بسیاری از افراد تنظیمات تصویر تلویزیون ایکس ویژن را به دلیل شطرنجی بودن دستکاری می کنند و باعث ایجاد مشکلات بیشتری در تلویزیون می‌شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، در این مطلب تصمیم گرفتیم دلایلی را که چرا تلویزیون شطرنجی است، بررسی کنیم. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید می توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید .

علت شطرنجی شدن صفحه تلویزیون

یکی از مشکلاتی که در دیگر تلویزیون هاهم مشاهده می شود، مشکل شطرنجی شدن تصاویر تلویزیون است. در برخی موارد این مشکل به صورت موقت یا دائم در تلویزیون ها رخ می دهد و باعث نگرانی کاربران می شود. با این مشکل کیفیت تصویر تلویزیون به کلی از بین رفته و امکان استفاده از تلویزیون وجود نخواهد داشت. شطرنجی سازی تلویزیون عمده مشکلی است که می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. در ادامه می خواهیم دلایل بررسی صفحه تلویزیون و راه های حل این مشکل را بررسی کنیم:

  • خراب شدن پنل تلوزیون
  • خرابی فیش رابط صفحه نمایش
  • عدم سیگنال
  • خراب بودن آنتن تلوزیون
  • نوسانات جریان برق

تعمیر تلویزیون تی سی ال در تهران

خراب شدن آنتن و تاثیرآن روی صفحه تلویزیون

به چه علت با مشکل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن مواجه می شویم؟ یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود صفحه‌نمایش تلویزیون‌ها و به خصوص تلویزیون ایکس ویژن شطرنجی شوند،  ممکن است مربوط به خرابی آنتن تلویزیون باشد. در بیشتر موارد، آنتن تلویزیون در خارج از اتاق نصب می شود. شرایط آب و هوایی یکی از عواملی است که می تواند منجر به ناهنجاری آنتن شود.  به عنوان مثال، نور خورشید ارتباط بین سیم و آنتن را ضعیف می ‌کند.

به همین دلیل بسیاری از متخصصان در این زمینه تعویض آنتن تلویزیون را در فواصل زمانی معین توصیه می کنند. برای حل این مشکل، بهتر است از یک تکنسین خدمات بخواهید که آنتن و اتصالات مربوطه را بررسی کند. اگر علت تصویر تلویزیون خرابی آنتن باشد، می توانید با تعویض آنتن این مشکل را به راحتی حل کنید. در ادامه به بررسی خرابی پنل تلویزیون می پردازیم.

 

علت ظزرنجی شدن صفحه تلویزیون ایکس ویژن

خراب بودن پنل تلوزیون یکی دیگر از دلایل شطرنجی بودن صفحه نمایش

یکی از رایج ترین عواملی که باعث نمایش  شطرنجی صفحه تلویزیون می شود، خرابی پنل تلویزیون است. متأسفانه گاهی اوقات عواملی مانند برخورد یا ضربه دیدن پنل تلویزیون یا ریختن آب می تواند باعث خرابی  پنل شود. از آنجایی که تعمیر پنل تلویزیون نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد، توصیه می شود تعمیر تلویزیون توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود. متخصصین تی وی مارستان در کمترین زمان ممکن مشکلات تلویزیون شما را برطرف می نمایند.

 

خراب شدن فیش رابط تلوزیون وتاثیر آن روی نشان دادن تصویر 

در بسیاری از موارد از رابط ها برای اتصال به تلویزیون برای نمایش کانال های بیشتر در دستگاه های دیجیتال، دستگاه های ماهواره ای منطقه ای و … تلویزیون استفاده می شود. در بسیاری از موارد، پلاگین رابط ممکن است به دلیل تکان دادن مداوم ترک بخورد. همچنین تکان مداوم دوشاخه رابط باعث قطع شدن سیم ها و در نتیجه قطع و وصل شدن دوشاخه رابط می شود. صفحه تلویزیون را نیز می توان پس از قطع و وصل مجدد برق بررسی کرد. اگر صفحه تلویزیون به دلیل خرابی دوشاخه رابط بررسی شده است، می توانید برای حل این مشکل آن را عوض کنید.

 

نوسانات جریان برق یکی دیگر از عوامل شطرنجی بودن تلوزیون

نوسانات برق یکی دیگر از دلایل شطرنجی صفحه تلویزیون است. از آنجایی که مصرف برق در مواجهه با نوسانات برق موثر است، عواملی مانند مصرف برق زیاد در منطقه مانع از رسیدن برق به تلویزیون و در نتیجه شطرنجی شدن تلویزیون می شود. در چنین مواقعی داشتن محافظ برق هنگام اتصال دو شاخه، یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از آسیب دیدن تلویزیون و اتصالات است. بهتر است در صورت قطع یا وصل شدن برق هر چه سریعتر تلویزیون را خاموش کنید تا به دستگاه آسیبی نرسد.

 

عدم داشتن سیگنال دلیلی برای شطرنجی بودن صفحه نمایش!

در بسیاری از موارد، هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی، ممکن است با شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن مواجه شوید زمان عالی و حساس  فیلم  را از دست بدهید. این باعث عصبانیت مخاطب می‌شود و حال بدی به همراه دارد. یکی از دلایل استفاده از تلویزیون شطرنجی، سیگنال ضعیف تلویزیون است. اگر سیگنال تلویزیون ضعیف باشد، امواج به درستی به صفحه نمایش منتقل نمی شوند. در نتیجه صفحه تلویزیون به حالت شطرنجی می شود.

 

سخن پایانی

دلایل مختلفی برای صفحه نمایش شطرنجی تلویزیون وجود دارد که رایج ترین آنها در این مقاله توضیح داده شده است و اینها تضعیف سیگنال، تداخل سیگنال ، خرابی آنتن و… است.
همچنین راه حل هایی را ذکر کرده ایم که در صورت خرابی می توانید تا حدودی آنها را برطرف کنید. اما یکی از مشکلات، خرابی پنل تلویزیون بود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود و در این مورد کارشناسان توصیه به تعویض تلویزیون می کنند. همه مشکلات و مراحلی که به آنها اشاره کرده ایم، دلایل مشترکی برای شطرجی بودن صفحه نمایش تلوزیون هستند.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن بدست آورده باشید.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}